صفحه اصلی / مقالات / بهترین دکتر روانشناس در تهران

بهترین دکتر روانشناس در تهران

بهترین دکتر روانشناس در تهران

بهترین دکتر روانشناس در تهران و مشاوره تلفنی اضطراب که توسط مشاوره روانشناسی تلفنی رایگان که دقیقاً اختلال اضطراب چیست؟ همه گاهی اوقات احساس نگرانی یا عصبی می کنند.

اضطراب به ویژگی اگر به ما هشدار دهد که خطر را تهدید می کند یا به ما انگیزه می دهد ، می تواند کاملا مفید باشد.

از طرف دیگر ، یک اختلال اضطرابی باعث اضطراب غیر مفید یا غیر منتظره می شود که زندگی ما را به روشی جدی تر می کند اگر چنین عملکردی داشته باشد ، احساس و تفکر ما را تحت تأثیر قرار می دهد.

مشاوره تلفنی بهترین دکتر روانشناس در تهران

اگر همیشه فکر کردم “اختلال اضطراب چیست؟” پاسخ چند لایه است. اختلال اضطراب در واقعیت اصطلاحی برای مجموعه ای از بیماری های روانی است که شامل سایر موارد زیر است:

اختلال اضطراب عمومی

بهترین دکتر روانشناس در تهران اختلال اضطراب عمومی به نگرانی بیش از حد مورد نیاز چندین روز روز برای یک دوره بیش از 6 ماه اشاره دارد.

این یک اضطراب است که بسیار بیش از حد انتظار شماست – به عنوان مثال ، اضطراب شدید در مورد یک مورد دیگر. بیشتر افراد به طور خاص علائم جسمی را نیز تجربه می کنند ، از جمله مشکلات خواب و تنش عضلانی.

اختلال اضطراب اجتماعی

مشاوره اضطراب و افسردگی اختلال اضطراب اجتماعی به دلیل ترس از منفی یا حتی خجالت کشیدن توسط افراد دیگر اشاره دارد.

من که از این اختلال رنج می توانم به راحتی از موقعیت اجتماعی دوری کنم. این ارزشمندانه فراتر از خجالتی بودن است و می تواند روابط شما ، مدرسه یا عملکرد شغلی را به شکلی عالی تحت تأثیر قرار دهد.

3. آگورافوبیا

آگورافوبیا به ترس از قرار گرفتن در موقعیتی گفته می شود که فرد نتواند در صورت حمله وحشت یا حتی احساس اضطراب کند اگر دیگر فرار کند و یا به تو کمک کند.

فردی که از آگورافوبیا رنج می برد تمایل دارد از ترک خانه یا مکان های عمومی خود اجتناب کند.

مشاوره روانشناسی اختلال وحشت

اختلال هراس به حمل وحشت غیرمنتظره و مکرر اشاره دارد. حمله وحشت احساس ترس شدید و ناگهانی است که برای مدت کوتاهی ادامه دارد.

یک اختلال وحشت می تواند از نظر جسمی به صورت حالت تهوع ، تنگی نفس و قلب تند خود را نشان دهد. حمله وحشت می تواند بعنوان اختلال اضطراب دیگری یا به طور طبیعی طبیعی به موقعیت استرس زا باشد.

بهترین دکتر روانشناس در تهران
بهترین دکتر روانشناس در تهران

نظر شما می توانید حمل کنید هراس در شخصی که دارای اختراعات وحشت است بدون دلیل اتفاق افتاده است.

کسانی که اختلالات خود را انتخاب می کنند از نظر حمل و نقل وحشت اضافی می شوند ترسناک و نگرانند که اتفاق بدی می افتد به دلیل حمله وحشت رخ داده است.

بعضي از افراد مبتلا به اختيارات وحشت مي شوند ، سپس برنامه هاي روزمره خود را تغيير مي دهند اگر مطمئن شوند كه هرگونه حمل و نقل باعث افزايش نمي شود.

اختلال روانشناسی فوبیا

فوبیا به ترس شدید پیرامون یک چیز خاص مانند موقعیت ، حیوان یا شی اعلام می شود. اکثر مردم ارزشمندانه از چیزی به عنوان عنکبوت می ترسند اما احساسات زندگی آنها را به سختی برهم می زند.

با این شرایط ، مبتلایان به هراس برای جلوگیری از وضعیت ترسناک یا شی آراد ، نحوه زندگی خود را تنظیم می کنند.

سایر بیماریهای ذهنی

برخی از بیماری های روانی قبله تحت عنوان اختلالات اضطرابی طبقه بندی شده هستند اما این مشکل دیگر وجود ندارد ، اگر ترس یا اضطراب هنوز قسمت اصلی بیماری نیست. آنها عبارتند از:

اختلال استرس پس از سانحه (PTSD)

 به طور تقریبی پس از یک واقعه بسیار آسیب زا یا ترسناک مانند تصادف ، سو استفاده استفاده می کند یا یک فاجعه طبیعی رخ می دهد.

علائم شامل اجتناب از هر نوع یادآوری در مورد یک واقعه آسیب زا ، زنده ماندن از طریق فلاش بک یا کابوس ، یا احساس امنیت در جهان حتی در صورت عدم وجود هیچ خطر واقعی است.

وسواس-اختلال اجباری (OCD)

OCD از اصرارها ، تصاویر یا افکار ناخواسته ایجاد می شود که باعث اضطراب (وسواس) یا کارکردن برای کاهش اضطراب (اجبارها) می شود. اجبارها یا وسواس ارزشمندانه پریشانی ایجاد می کند و زمان زیادی را می کشد.

چه کسی از اختراعات اضطرابی رنج می برد؟

هر کسی در هر سنی می تواند از اختلال اضطراب رنج ببرد. در حقیقت ، اختلالات اضطرابی شایع ترین مشکل بهداشت روان است.

گاهی اوقات عامل اصلی اختلالات اضطرابی ، تجربه زندگی استرس زا یا وقایع خاص هستند.

اختيارات اضطراب به طور ناگهاني اتفاق افتاده است كه فرد ديدگاه ويژه نسبت به مسائل داشته باشد (مانند ايمان به كمال) يا راهكارهاي مقابله با مفيد بودن از ساير بياموزد.

با این حال ، گاهی اوقات یک دلیل خیلی آشکار نیست. اگر در مورد وضعیت اضطراب خود واضح نیستید ، اگر به شما کمک کند اگر بتوانید آن را راحت تر کنید ، کمک می کند.

چگونه می توانم با اختلالات اضطرابی کنار بیایید؟

بیشتر از شخصی که از اختلالات اضطرابی است رنج می برند معتاد است که علائم به خودی خود را ناپدید می شود.

با این حال ، این هرگز اتفاق نمی افتد و مهم است که اگر اختلالات اضطرابی بیماری های واقعی وجود داشته باشد که به کمک پزشکی و تخصصی شما کمک کند.

گزینه های اضطراری مختلف درمان انواع مختلف دارند اما برخی از رایج ترین استراتژی های درمانی به طور کاملاً ترکیبی از راهکارهای زیر شامل می شوند:

راهکارهای خودیاری

افراد می توانند با استفاده از مهارت های مختلف جمله آرامش ، حل مشکل و مدیریت استرس مدیریت کنند.

ذهن آگاهی نیز به شما کمک می کند تا کند ، تشویق کننده سلامتی از جمله ارتباط با دیگران ، تفریح ​​، ورزش و غذای خوب نیز بسیار مهم است.

مشاوره روانشناسی تلفنی رایگان

گروه های پشتیبانی بستری عالی برای اشتراک تجربیات شما ، یادگیری از دیگران و ارتباط با افرادی که درک می کنند ، باعث می شوند

دارو

برخی از افراد داروهای ضد افسردگی یا ضد اضطراب را مفید می دانند. دارو همچنین به علائم جسمی اضطراب کمک می کند کند.

همچنین کمک می کند که افکار اضطراب آور کمتر یا مکرر شود. برخی از افراد همچنین زمانی که اضطراب آنها را کنترل می کند کنترل می کند و می تواند مانند CBT کنترل دارو ، دارو مصرف کند.

مشاوره چه کمکی به فرد می کند

درمان رفتاری شناختی (CBT) نوعی مشاوره برای اضطراب است. CBT به شما کمک می کند فراموش نکنید که چگونه رفتارها ، احساسات و افکار را با هم کار کنید.

هدف CBT شناسایی و تغییر الگوی تفکر مفید نیست که افکار مضطرب را تغذیه کند. CBT به شما کمک می کند تا رفتارهای مشکل را از بین ببرید و استراتژی های مفیدی را به عنوان جای آنها قرار دهید.

این به طور خلاصه اولین بار درمانی است که برای مشکلات اضطرابی متوسط ​​یا خفیف انجام می شود.

نتیجه گیری در
این مقاله بررسی شده است که اختلالات اضطرابی چیست و چیست؟ علاوه بر این ، در این مقاله به مداخلات موجود برای مبتلایان به اختلالات اضطرابی پرداخت شده است.

اگر شما یا کسی هستید که از اختراعات معتبر رنج می گیرید ، مهم است که اگر بخواهید از متخصص کمک کنید.

این مطالب را نیز ببینید!

شماره مشاوره جنسی آنلاین

شماره مشاوره جنسی آنلاین

شماره مشاوره جنسی آنلاین شماره مشاوره جنسی آنلاین که مشاوره جنسی تلفنی توسط خانم که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *