صفحه اصلی / مشاوره روانشناسی خانواده / مشاوره ترک اعتیاد تلفنی رایگان

مشاوره ترک اعتیاد تلفنی رایگان

مشاوره ترک اعتیاد تلفنی رایگان

مشاوره ترک اعتیاد تلفنی رایگان در حالی که سایر اعضای خانواده به طور فعال نقش خود را در تلاش برای مقابله با رفتار اعضای خانواده که با سو مصرف مواد دست و پنجه نرم می کنند ، بازی می کنند ، کودک از دست رفته ساکت است.

آنها معمولاً “خوب” تصور می شوند ، زیرا در پس زمینه باقی می مانند و به مشکل اضافه نمی کنند.

کودک گمشده به جای اینکه به دنبال راهی برای کمک به انحراف از رفتار باشد ، مانند سایر نقش های خانوادگی کنار می کشد. این می تواند شامل گذراندن وقت تنها در یک اتاق دیگر یا صرفاً ساکت ماندن در زمانی که دیگران در مورد یک موضوع غرق هستند.

رفتار آنها ممکن است توسط سایر اعضای خانواده قدردانی شود زیرا به نظر نمی رسد که این مشکل را اضافه کند.

و این احتمال وجود دارد که اعضای خانواده به دلیل سایر مسائل درگیر شده ، اصلاً متوجه رفتار آنها نشوند. اما فقط به این دلیل که کودک گمشده در پس زمینه باقی می ماند و توجه نمی خواهد ، به این معنی نیست که همه چیز خوب است.

بهترین مرکز مشاوره ترک اعتیاد تلفنی رایگان

رفتار آنها می تواند آنها را از موقعیت های استرس زا در خانواده دور نگه دارد. اما همچنین می تواند باعث شود که آنها بی سر و صدا رنج ببرند زیرا در صورت نیاز به چیزی بلند نخواهند شد.

چگونه خانواده می تواند در چالش های مصرف مواد کمک کند.

مشاوره ترک اعتیاد تلفنی رایگان
مشاوره ترک اعتیاد تلفنی رایگان

اگر یکی از اعضای خانواده تان با سو مصرف مواد دست و پنجه نرم می کند ، درک نقش های خانواده در بالا می تواند مفید باشد.

آگاهی از نقش های مختلف می تواند به شما کمک کند تا ببینید در چه نقشی قرار دارید و چه چیزهایی را باید تماشا کنید.

با در نظر داشتن این موارد ، مواردی وجود دارد که می توانید سعی کنید به عزیزانتان کمک کنید:

درباره اعتیاد آموزش ببینید: منابع زیادی برای یافتن اطلاعات بیشتر در مورد اعتیاد و سو مواد می توانید به صورت آنلاین بیابید.

شماره مشاوره ترک اعتیاد تلفنی رایگان

این می تواند به شما کمک کند تا درک بهتری از چگونگی اعتیاد داشته باشید و این فقط انتخاب عزیز شما نیست.

خانواده درمانی را امتحان کنید: جلسات درمانی فردی می تواند برای عضوی از خانواده که با اعتیاد دست و پنجه نرم می کند مفید باشد.

اما همچنین می تواند برای خانواده مفید باشد که با هم در درمان شرکت کنند. این می تواند به همه اعضای خانواده اجازه دهد که در تمام مراحل بهبودی مورد حمایت قرار گیرند.

روی سلامت روان خود تمرکز کنید: وقتی کسی که عشق شما با اعتیاد دست و پنجه نرم می کند ، اولویت داشتن سلامتی او بر سلامتی شما آسان است.

با این حال ، مقابله با شرایط استرس زا هنگامی که خسته و سوخته اید ، دشوارتر است.

مشاوره روانشناسی رفتار با فرد معتاد

روی داشتن خواب کافی ، انجام برخی تمرینات روزانه و انتخاب های سالم غذایی تمرکز کنید. همچنین برای انجام کارهایی که از انجام آنها لذت می برید وقت بگذارید تا بتوانید خود را تازه کنید.

برای آنها بهانه نگیرید: تمایل طبیعی شما این است که اشتباهات یکی از اعضای خانواده خود را بپوشانید اما در برابر تمایل به انجام آن مقاومت کنید.

اجازه دادن به آنها تا از عواقب مصرف مواد خود رنج ببرند ، گاهی اوقات می تواند به آنها کمک کند تا ببینند چه تاثیری بر خود و عزیزانشان می گذارد. این می تواند برخی از انگیزه هایی باشد که آنها برای شروع به تغییر نیاز دارند.

تعیین مرزها: همچنین ممکن است تعیین انتظارات واضح و واضح با اعضای خانواده در مورد رفتاری که به نظر شما قابل قبول است ، مفید باشد.

این می تواند به اعضای خانواده شما کمک کند تا بدانند مرزهای شما کجاست. و می تواند با محافظت از خود گناهی را که احساس می کنید از بین ببرد.

درمان اعتیاد برای سو مصرف مواد

همچنین تشویق اعضای خانواده در جستجوی کمک و بررسی گزینه های درمانی آنها می تواند مفید باشد.

انواع مختلفی از گزینه های درمانی و همچنین گروه های پشتیبانی وجود دارد که می توانند به شما کمک کنند.

اگر بیمه دارید ، می توانید با ارائه دهنده بیمه خود مشورت کنید تا ببینید آیا گزینه های درمانی با پوشش وجود دارد. یا می توانید به دنبال یک درمانگر در منطقه خود باشید.

همچنین می توانید از طریق خدماتی مانند ، عضو خانواده خود را به تماس با یک درمانگر آنلاین تشویق کنید. این به آنها اجازه می دهد بدون نیاز به ترک خانه از مشاوره شروع کنند.

این همچنین می تواند روشی م forثر برای شما باشد تا بتوانید سلامت روان خود را تحت کنترل داشته باشید و عوامل استرس زا را که به دلیل اعتیاد عزیزانتان روبرو هستید برطرف کنید.

این مطالب را نیز ببینید!

مرکز مشاوره خانواده در انزلی

مرکز مشاوره خانواده در انزلی

مرکز مشاوره خانواده در انزلی مرکز مشاوره خانواده در انزلی تلفنی رایگان در بهترین مرکز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *