صفحه اصلی / مشاوره روانشناسی خانواده / مشاوره روانشناسی بالینی

مشاوره روانشناسی بالینی

مشاوره روانشناسی بالینی

مشاوره روانشناسی بالینی مشاوره روانشناسی تلفنی رایگان و مشاوره روانشناسی مادران و مشاوره روانشناسی کودک آنلاین ارائه دهندگان بهداشت رفتاری در کشور ما به آنها توجه کنند. در سال 2020 ، جهان بینی تغییر کرده است ، و سلامت روان مادران (و به طور کلی والدین) برای جامعه بهداشت رفتاری به طور فزاینده ای مهم است.

بیشتر و بیشتر ارائه دهندگان در حال بررسی اختلالات بهداشت روان در زنان باردار ، مادر تازه متولد شده یا مادرانی باتجربه هستند و اینکه سلامت روان آنها چگونه بر فرزندانشان تأثیر می گذارد.

طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی، تقریباً 10٪ از زنان باردار و 13٪ از زنانی که تازه زایمان کرده اند دچار یک اختلال روانی ، در درجه اول افسردگی می شوند.

که منجر به ناتوانی در عملکرد صحیح می شود و رشد و نمو فرزندان آنها را تحت تأثیر قرار می دهد.

مرکز مشاوره روانشناسی بالینی رایگان

در زیر برخی از انواع و دلایل متداول اختلالات بهداشت روان مادران و نحوه مدیریت یک یا چند مورد از این اختلالات می تواند بر کودک تأثیر بگذارد.

انواع متداول اختلالات بهداشت روان مادران
1) افسردگی / افسردگی پس از زایمان
افسردگی شایع ترین مسئله بهداشت روان مادران است که مادران در سراسر جهان تجربه می کنند. در حالی که بسیاری از مادران انواع مختلف افسردگی را در زندگی خود تجربه می کنند ، شماره یک با تجربه ترین حالت افسردگی پس از زایمان است.

مشاوره روانشناسی بالینی

تا 80٪ زنان پس از زایمان تا حدی افسردگی پس از زایمان را تجربه می کنند. علائم این اختلال سلامت روان مادران شامل گریه ، بی حوصلگی ، تحریک پذیری ، بی قراری ، خستگی ، بی خوابی ، غم و اندوه ، افکار مزاحم یا عدم توانایی در حفظ تمرکز است.

مشاوره روانشناسی اختلال اضطراب

یکی دیگر از موضوعات رایج پدر و مادر در زمینه بهداشت روان مادران ، اختلالات اضطرابی است. این مسئله اغلب به عنوان نگرانی شدید / بیش از حد و ترس از موقعیت های روزمره تجربه می شود.

بعضی از مادران به دلیل ترس از آسیب رسیدن به فرزندانشان یا دلایل دیگری در خارج از مادری ، این مسئله را تجربه می کنند.

صرف نظر از دلیل ، افزایش اضطراب می تواند بر تصمیم گیری والدین و توانایی ارزیابی موقعیت های خاص و همچنین سایر مراحل هنگام تربیت کودک تأثیر بگذارد.

مشاوره روانشناسی وسواس

وسواس به عنوان الگوی افکار ، ترس و وسواس ناخواسته طبقه بندی می شود که فرد را وادار به تجربه برخی اجبارها می کند که در زندگی روزمره تداخل ایجاد می کند و اغلب با افزایش سطح استرس تشدید می شود.

برای والدینی که اکنون مسئولیت یک کودک درمانده را بر عهده دارند ، اختلال وسواس فکری عملی را می توان در نتیجه و تمایل به دور نگه داشتن آسیب از کودک تجربه کرد. این می تواند به عادات تمیز بی وقفه ، عبارات یا اعمال تکراری ، اجبارهای ذهنی و موارد دیگر منجر شود.

 PTSD چیست و چه واکنشی دارد

مشاوره روانشناسی بالینی اختلال سلامت روان مادران که در ایالات متحده رایج است ، اختلال استرس پس از سانحه یا PTSD است .

PTSD را می توان از طریق چندین تجربه به دست آورد اما معمولاً توسط مادرانی که یک فرآیند زایمان کودک آسیب زا را تجربه کرده اند ، تجربه می شود.

در غیر این صورت به عنوان ضربه به هنگام تولد شناخته می شود ، این شکل از PTSD اغلب نتیجه ترس ناشی از زایمان است که آسیب به شما یا فرزند شما وارد می شود ، یا تحقق این ترس ها (تولدهای پرخطر).

تأثیر سلامت روان پدر و مادر بر کودکان

در طول سالهای شکل گیری زندگی کودک ، سلامت روان مادر یا والدین تأثیر بسزایی در سلامت رفتاری و روانی کودک دارد. والدینی که برخی از انواع اختلالات روانی پدر یا مادر را مدیریت می کنند.

ممکن است گاهی توانایی مدیریت ، پاسخگویی و واکنش در برابر فرزند خود را داشته باشند به گونه ای که موجب ثبات ، رشد و رشد شود. در صورت عدم رسیدگی ، اختلالات بهداشت روان پدر و مادر می تواند خطرناک باشد و این امر کودک را تحت تأثیر قرار می دهد.

این مطالب را نیز ببینید!

مشاوره ترک اعتیاد تلفنی رایگان

مشاوره ترک اعتیاد تلفنی رایگان

مشاوره ترک اعتیاد تلفنی رایگان مشاوره ترک اعتیاد تلفنی رایگان در حالی که سایر اعضای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *