صفحه اصلی / مشاوره روانشناسی کودک / مشاوره روانشناسی ترس از کرونا

مشاوره روانشناسی ترس از کرونا

مشاوره روانشناسی ترس از کرونا

مشاوره روانشناسی ترس از کرونا تلفنی و به صورت آنلاین مادر با دختری که از خانه کار می کندوقتی چند ماه پیش بیماری همه گیر COVID-19 شروع شد ، بچه های من واقعا رفتار بدی داشتند. من مطمئن بودم که این رفتار بد نتیجه تغییر کامل دنیای آنها است.

به عنوان یک درمانگر ، من آگاه هستم که گاهی اوقات بازی احساسی می تواند به مسائل دیگری مربوط شود. در حالی که فرزندان من سهم مناسبی از رفتارهایشان را دارند ، هدف من این است که از آنها شک ببرم ، با احساساتشان ارتباط برقرار کنم و نسبت به آنچه ممکن است با آن دست و پنجه نرم کنند همدلی داشته باشم . این معمولاً برای حل رفتارهای عملی عمل می کند.

اما وقتی این همه گیری اتفاق افتاد ، همدلی و ارتباط با احساسات کمکی نکرد. رفتارهای متفاوت برای آنچه که ما به عنوان یک خانواده باید در طول روز انجام دهیم ، مخل و ​​معکوس بود.

مشاوره روانشناسی ترس از کرونا تلفنی

من تصمیم گرفتم که باید بازی نظم و انضباط خود را افزایش دهم یا در غیر اینصورت ما نمی خواهیم تحت دستورهای ماندن در خانه پیشرفت کنیم.

بازیگری و انضباط موثر
کودک کل مغز کتابی برای والدین براساس تحقیقات مغزی است. سیگل و برایسون نویسندگان به والدین یادآوری می کنند که باید بفهمیم در مغز کودکان ما چه می گذرد و بر این اساس نظم می دهیم. مهم است که تشخیص دهیم از نظر رشد ، مغز کودکان کاملاً رشد نکرده است. همانطور که نویسندگان توصیف می کنند ، طبقه پایین (یا مغز کم) و طبقه بالا (یا مغز بالا) وجود دارد:

در حالی که مغز طبقه پایین حتی در بدو تولد کاملاً تکامل یافته است ، اما مغز طبقه بالا تا زمانی که فرد به اواسط بیست سالگی نرسد کاملاً رشد نکرده است … در نتیجه ، بچه ها مستعد ابتلا به “در طبقه پایین” ، بدون استفاده از مغز طبقه بالا خود هستند ، که منجر به پرواز آنها از روی دستگیره ، تصمیمات ضعیف ، و عدم وجود همدلی و درک عمومی از خود می شود.

مرکز مشاوره روانشناسی ترس از کرونا

کم مغز بازیگری
در حین عمل کم مغز ، کودک چنان ناراحت می شود که دیگر قادر به کنترل خود نیست. آمیگدال در دست گرفته است و مغز تبدیل شده است آب گرفتگی با هورمون های استرس.

چگونه والدین می توانند به طور موثر پاسخ دهند: سیگل و برایسون استراتژی “اتصال و تغییر مسیر” را پیشنهاد می دهند. این بدان معناست که هدف اصلی والدین باید تسکین و پرورش کودک باشد. هنگامی که کودک در هیجان مغزی کمتری قرار دارد ، دیگر به مغز منطقی خود دسترسی ندارند. بنابراین ، صحبت در مورد رفتار مناسب یا هر چیزی که نیاز به منطق و دلیل داشته باشد مفید نیست. پس از آرام شدن کودک ، می توانید در مورد رفتار مناسب ، مرزها و عواقب آن صحبت کنید.

بازیگری مغز بالا
عملکرد بالای مغز زمانی اتفاق می افتد که کودک تصمیم به بازیگری بگیرد. کودک ممکن است از خواسته های شما فریاد بزند ، فریاد بکشد ، یا از آنها سرپیچی کند ، اما آنها کاملاً اعمال خود را کنترل می کنند.

مشاوره روانشناسی تلفنیس رایگان

همانطور که سیگل و برایسون آن را توصیف می کنند ، “کودک در تلاش است تا با استراتژی و دستکاری ، به هدف مطلوبی برسد: این که شما همه چیز را کنار بگذارید و به خواسته های آنها تن دهید

تعیین اینکه مغز کم است یا مغز بالا
چگونه می توانید بفهمید کودکی کم مغز است یا مغزش زیاد عمل می کند؟ یک راه تحمیل نتیجه فوری است. اگر کودک شما قادر است به طور ناگهانی رفتار خود را متوقف کند ، این نشانگر این است که وی در مغز و خونسردی مغزی بالا قرار گرفته و رفتار خود را کاملاً کنترل می کند.

مشاوره برای درگیری بیماری کرونا

دکتر آمین ، روانپزشک و محقق مغز در خاطرنشان کرد که شرایط همه گیر کنونی بیش از هر زمان دیگری به قوانین سختگیرانه خانواده احتیاج دارد. وی خاطرنشان کرد: والدین باید فرزندان خود را پیوند دهند ، به هم متصل شوند و به آنها گوش فرا دهند و همچنین باید قوانینی تنظیم کنند:

“شما باید قوانینی داشته باشید. جامعه قوانینی دارد ، خانواده ها نیز باید قوانینی داشته باشند … از آنجا که ما از چیزی به نام عشق و منطق استفاده می کنیم ، جایی که به آنها اجازه می دهیم عواقب منطقی آن را بپردازند … اجازه دادن به او برای عواقب طبیعی خود بسیار تأثیرگذار است. “

یکی از راه های شناسایی قوانینی که دوست دارید در خانه خود داشته باشید این است که فکر کنید در مورد اعمالی که احساس می کنید هرگز خوب نیستند ، صرف نظر از اینکه کودک شما در آن لحظه چه احساسی دارد. برخی از این رفتارها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

صحبت با پدر یا مادر
دعوا با خواهر و برادر

دروغ گفتن به شخص دیگری

گفتن سخنان آسیب زا به خواهر یا برادر یا پدر و مادر

یکی از راه های نزدیک شدن به این رفتارهای منفی این است که بلافاصله یک مورد با ارزش مانند زمان نمایش ، زمان تلویزیون یا بازی ویدیویی را از کودک بگیرید. متناوباً ، اگر روش مثبت را ترجیح می دهید ، می توانید به فرزندتان اجازه دهید برای رفتار خوب وقت یا چیز ارزشمندی بدست آورد.

درک مراحل رشد

روانشناس ، مراحل کاملاً پذیرفته شده رشد خود را با توجه به تربیت کودک نوشت ، به طور خاص دیدگاه هایی را برای والدین در مورد فرزندان خود در یک جامعه چندفرهنگی و همیشه در حال تغییر ارائه داد.

اگرچه نظریه وی در دهه 50 نوشته شده است ، اما مراحل رشد و ترقی او امروز نیز ادامه دارد. خلاصه ای از مراحل اریکسون در ادامه می آید.

نوزادی: نوزاد تا 18 ماهگی: اعتماد در برابر بی اعتمادی
اگر بیشتر وقت ها گریه ها و نیازهایشان برآورده شود و به آنها برآورده شود ، کودکان به دیگران احساس اعتماد می کنند.

نیازهای کودک خود را برآورده کنید

مرحله کودک نو پا: 2 سالگی تا 3 سالگی: خودمختاری در مقابل شرم / شک
کودکان در این مرحله می آموزند که چگونه از مراقبان مراقبت کنند. اگر یک مراقب از تلاش های خود برای استقلال رد شود ، در آن صورت احساس شرم یا شک در خود ایجاد می کنند.

سعی کنید: با اجازه دادن به کودکان به طور مستقل کارهای جدید را تشویق کنید و فرد را از هم جدا کنید.

مشاوره روانشناسی ترس از کرونا
مشاوره روانشناسی ترس از کرونا

پیش دبستانی: 3 سال یا 5 سال: ابتکار عمل در مقابل گناه
کودکان در حال یادگیری اعمال قدرت و کنترل بر محیط خود هستند. اگر با مقاومت مواجه شوند ، احساس گناه خواهند داشت تا هدف.

سعی کنید: تشویق اندیشه مستقل و امتحان چیزهای جدید. هنگامی که کودکان می خواهند بر محیط خود کنترل کنند ، درگیر شرمساری نشوید. بلکه عواقب فوری را ارائه دهید که به معنای نقص کودک یا شخص بد نیست.

این مطالب را نیز ببینید!

مشاوره کودک تلفنی رایگان

مشاوره کودک تلفنی رایگان

مشاوره کودک تلفنی رایگان مشاوره کودک تلفنی رایگان و مشاوره روانشناسی تربیت کودکان آنلاین که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *