صفحه اصلی / مشاوره روانشناسی خانواده / مشاوره روانشناسی ازدواج

مشاوره روانشناسی ازدواج

مشاوره روانشناسی ازدواج

مشاوره روانشناسی ازدواج تلفنی رایگان و مشاوره قبل از ازدواج آنلاین آیا باید گروه درمانی را در نظر بگیرید؟ شما یک میلیون مقاله در مورد گروه درمانی خوانده اید ، اما هنوز نمی توانید تصمیم بگیرید. آیا باید به دنبال گروه بگردید؟ چگونه خواهد بود؟

آیا به شما کمک خواهد کرد؟ آیا می تواند به جای مفید بودن مضر باشد؟ چه گروه های مختلفی موجود است؟

باورهای غلط در مورد گروه درمانی
طبق نظر یالوم (ص 295) ، سه باور غلط در مورد گروه درمانی وجود دارد: (1) اینکه می تواند غیرقابل پیش بینی باشد (به عنوان مثال اعضای گروه می توانند برای خودافشایی فشار بیاورند) .

(2) که آنقدرها هم مثر نیست به عنوان درمان فردی به دلیل کاهش توجه هر فرد از درمانگر ، و (3) گذراندن وقت با افرادی که از اختلال عاطفی رنج می برند می تواند مضر باشد. بیایید به نوبت به هر مسئله بپردازیم.

مشاوره روانشناسی قبل از ازدواج

آیا با وجود آن همه شخصیت متفاوت در یک اتاق ، می توان گروه درمانی را پیش بینی کرد ؟ بله حتما.

آیا هرگز مجبور خواهید شد چیزی را که نمی خواهید افشا کنید؟ نه ، کاملاً نه اعضای گروه ممکن است هر از گاهی فشار بیاورند ، اما فقط شما می دانید که چه چیزی برای شما بهتر است و شما باید با سرعت خود کار کنید.

مشاوره روانشناسی ازدواج

ممکن است بخواهید یک تجربه تاریک یا ناراحت کننده را با گروه در میان بگذارید. یا ممکن است شما نباشید. انتخاب باشماست.

آیا گروه درمانی به دلیل ارتباط مستقیم با مقدار زمانی که درمانگر برای شما و نیازهای فردی شما در ارتباط است ، کمتر مثر است ؟

نه ، از تأثیر کمتری برخوردار نیست ، اما به روشی متفاوت باعث بهبود می شود. نقش درمانگر این است که به آرامی اعضا را راهنمایی کند ، اما بسیاری از بهبودها در “اینجا و اکنون” گروه درمانی اتفاق می افتد .

مشاوره روانشناسی ازدواج تلفنی رایگان

یعنی می توان گفت ، به دلیل تبادل نظر و بینش سایر اعضای گروه. مطمئناً در گروه خود مورد توجه فردی قرار خواهید گرفت ، اما این تنها عامل رسیدن به رشد نیست.

تأثیر غیر مفید؟
در آخر ، آیا گذراندن وقت با دیگران که از اختلال عاطفی رنج می برند ، می تواند مضر باشد؟ اساساً این نشان می دهد که روان رنجوری شخص دیگری مانند آنفولانزا روی شما ساییده می شود.

وقتی اینگونه مطرح شد ، تصور می کنم شما از قبل جواب را می دانید. (پاسخ این است: نه.)

فواید گروه درمانی
حالا که دیگر این راه را نداریم … آیا شما باید به یک گروه بپیوندید؟ شاید تعصب داشته باشم ، اما فکر می کنم چنین است. فواید گروه درمانی بی شمار است.

به عنوان مثال ، دادن و دریافت حمایت ، افزایش خودآگاهی ، ارتقا مهارت های ارتباطی و (امیدوارم و شاید از همه مهمتر) فهمیدن که تنها نیستید ، همه از میوه های گروه درمانی است. همچنین ، جلسات گروهی ارزان تر است

مشاوره روانشناسی ازدواج مجدد

یک درمان خوب و خوب برای کسری از هزینه درمان فردی – شما واقعاً نمی توانید آن را شکست دهید.

پس چگونه یکی را پیدا می کنید؟ اگر شما یک درمانگر فردی دارید ، او یک منبع عالی است.

اگر او خودش گروهها را اداره نكرد ، احتمالاً مي تواند شما را به مسير درست نشان دهد. گوگل همچنین دوست شما است.

هر سایتی که برای یافتن یک درمانگر فردی استفاده می کنید احتمالاً لیستی از گروه های موجود در منطقه شما را در بر خواهد داشت.

انواع گروه های درمانی
چندین گروه مختلف وجود دارد – فقط شما می توانید تصمیم بگیرید که کدام نوع گروه درمانی برای شما و اهداف شما برای درمان مناسب است.

گروه ها دستورالعمل هایی برای نگه داشتن همه در یک صفحه دارند. مواردی مانند رازداری و برادری در خارج از گروه احتمالاً توسط درمانگر برطرف می شود و در صورت لزوم به طور مداوم در مورد آنها بحث می شود.

نوع و قالب گروه شما عواملی است که بر این رهنمودها تأثیر می گذارد.

آیا به دنبال بینش در مورد خود و روابط خود هستید؟ شما یک گروه فرآیند می خواهید . به طور معمول ، این گروه ها بسته به نیاز اعضا ، طولانی مدت تر و روانتر هستند.

مشاوره حل مشکلات خانوادگی رایگان

در مورد والدین ، ​​کنترل خشم ، کنترل فشار روانی یا حمایت از کنار آمدن با هراس ها چطور؟ شما باید یک گروه روان آموزشی را در نظر بگیرید . این گروه ها اغلب با ساختار و محدودیت زمانی ، اهداف یادگیری خاصی را در طی چند هفته تعیین شده به شما ارائه می دهند.
بهبودی – یا امید به بهبودی – از اعتیاد؟ اعتیاد یا گروه های حمایت از سو مصرف مواد ، ابزاری قدرتمند برای کمک به آن فرآیند است.

گروه های بسته اغلب شش یا هشت عضو دارند و اعضای گروه نسبتاً نادر تغییر می کنند.
گروههای آزاد به اعضای اجازه می دهند و می آیند.
تسهیل کننده
در آخر ، با درمانگر ملاقات کنید. مشاوره اولیه بخشی از فرایند برای ارزیابی اگر شما مناسب برای یک گروه می باشد.

درمانگر برای تعیین اینکه آیا وی معتقد است نیازهای شما توسط گروه برآورده می شود ، با شما مصاحبه می کند و شما با او مصاحبه خواهید کرد تا ببینید آیا “کلیک” می کنید.

بله ، جرقه ، ارتباط بین دو نفر یکی از ملفه های اساسی هر رابطه درمانی است.

اگر بلافاصله آن را احساس نمی کنید ، نگران نباشید ، گاهی اوقات مدتی طول می کشد. سوال مهم این است که ، آیا شما احساس می کنید می تواند توسعه یابد؟

اشکالی ندارد اگر مجبور شوید در اطراف برخی از مراکز خرید بگردید تا گروه درمانگر و گروه درمانی مناسب شما را پیدا کنید .

این مطالب را نیز ببینید!

مشاوره ترک اعتیاد تلفنی رایگان

مشاوره ترک اعتیاد تلفنی رایگان

مشاوره ترک اعتیاد تلفنی رایگان مشاوره ترک اعتیاد تلفنی رایگان در حالی که سایر اعضای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *