صفحه اصلی / مشاوره روانشناسی خانواده / مشاوره روانشناسی مشهد

مشاوره روانشناسی مشهد

مشاوره روانشناسی مشهد

مشاوره روانشناسی مشهدتلفنی رایگان و مشاوره روانشناسی در بهترین مرکز مشاوره خانواده آنلاین در مشهد  همه ما عادات خوب یا بدی داریم. برخی از ما ممکن است خود را در حال جویدن ناخن ها ، سیگار کشیدن ، چرخاندن در معرض خطر یا نوشیدن بیش از حد قهوه ببینیم. همچنین ممکن است عادت های خوب خوابیدن ، سرگرمی آرامش بخش و ورزش منظم داشته باشیم.

وقتی کلمه عادت را می شنویم ، ممکن است چیزی بد یا منفی را تصور کنیم که یک مشکل در زندگی روزمره ما است. در حقیقت ، اصطلاح “عادت” خنثی است ، عمل ایجاد عادت در مغز یک روند طبیعی است.

و می توانیم از قدرت عادت ها استفاده کنیم تا به ما کمک کند زندگی هایی را که می خواهیم ایجاد کنیم و خودهایی را که می خواهیم رشد دهیم شکل دهیم.

گرتچن روبین ، نویسنده پرفروش ترین کتاب های کمک به خود مانند پروژه خوشبختی و بهتر از گذشته ، به گوپ گفت ، “عادت ها معماری نامرئی وجود روزمره هستند.” بنابراین وقتی در مورد عادت ها صحبت می کنیم دقیقاً درباره چه چیزی صحبت می کنیم؟

مشاوره روانشناسی مشهد تلفنی

به زبان ساده ، عادت کاری است که ما اغلب و بدون تأمل زیاد انجام می دهیم. این بخشی از برنامه روزمره ما شده است که ما بدون سخت کار کردن یا فکر کردن در مورد آن انجام می دهیم – اساساً یک عادت از قسمت تصمیم گیری مغز ما می گذرد.

با توجه به بریتانیا مربی شارلوت میسون، که فلسفه آموزش و پرورش برای تمرکز خود را بر عادت شکل گیری شناخته شده است، “ما همه صرف موجودات عادت .

ما فکر می کنیم که افکار عادت کرده خود ، صحبت های کوچک معمول خود را انجام می دهیم ، دور پیش پا افتاده ، وظیفه مشترک را می گذرانیم ، بدون هیچ گونه تلاش اراده ای تعیین کننده.

اگر اینطور نبود – اگر مجبور بودیم در مورد هر کار حمام یا میز ، به تعمق فکر کنیم – زندگی داشتن ارزش آن را نخواهد داشت.

مشاوره روانشناسی مشهد رایگان

تلاش همیشگی تصمیم ما را فرسوده می کند. ” این همان چیزی است که ما آن را خستگی تصمیم گیری می نامیم و میسون نیز حق دارد – عادت ها به ما کمک می کنند تعداد تصمیماتی که روزانه می گیریم را کاهش دهیم. بنابراین این مطرح می شود که آیا عادتهایی که داریم ، که فرایند تصمیم گیری را دور می زنند ، عادتهایی هستند که واقعاً می خواهیم.

مشاوره روانشناسی مشهد

برخی از عادت ها مضر در نظر گرفته می شوند زیرا در سلامت جسمی ، عاطفی یا رفتاری ما سهیم نیستند.

اینها مواردی است که ممکن است بد تلقی شود ، مانند تأخیر در خواب ، خواب کافی ، نوشیدن احساسات یا قسم خوردن در مقابل برادرزاده 2 ساله.

عادت های خوب به ما کمک می کند زندگی سالم تر ، شادتر و پربارتری داشته باشیم. به رفتارهایی مانند مسواک زدن ، ارتباط روزمره با شریک زندگی و تمرین هوشیاری فکر کنید . این موارد خوب در نظر گرفته می شوند زیرا به ما کمک می کنند تا هم در آینده و هم در زندگی سالم و آرام زندگی کنیم.

مرکز مشاوره روانشناسی مشهد

عادات کمک ما تعریف که ما به عنوان افراد هستند . از طریق آنها می توانیم خود را در جهان تثبیت کنیم.

یکی از دلگرم کننده ترین چیزهایی که در این عادت وجود دارد این است که هر یک از آنها با انتخاب فردی شروع می شود.

بنابراین ، اگر تصمیم دارید که نوعی کسی باشید که هر روز 30 دقیقه برای لذت مطالعه می کند ، می توانید با انتخاب کتاب باز کردن کتاب و تنظیم یک تایمر ، تبدیل به چنین شخصی شوید.

انجام اقدامات تکراری سالم می تواند به ما کمک کند تا خود را دوست داشته باشیم و رشد شخصی را تقویت کنیم.

به اهداف خود برسید
استفاده و اجرای عادت های خوب می تواند به ما در رسیدن به اهدافمان کمک کند. گاهی دستیابی به اهداف ما دشوارتر است زیرا عادات ضعیف مانع دستیابی به آنها می شوند.

بهترین مشاور روانشناسی مشهد آنلاین

با ایجاد اقدامات خوب به جای اقدامات بد ، سرانجام می توانیم به اهداف خود برسیم. (این قسمت اصلی تشکیل عادت است که بعداً در این مجموعه بررسی خواهیم کرد.)

سازگاری ایجاد کنید
سازگاری یکی از های مهم سلامت روان است. ایجاد اقدامات تکراری سالم در طول زندگی می تواند به ما کمک کند یک روال خوب و سازگار ایجاد کنیم.

این سازگاری ما را در یک مسیر سالم نگه می دارد.

با انتخاب اینکه می خواهیم کدام رفتارها را به عادت تبدیل کنیم ، اساساً می توان مسیرهایی را که می خواهیم قطار زندگی مان در آن حرکت کند ، پیاده کنیم. (در واقع این استعاره شارلوت میسون است .)

کیفیت زندگی را بهبود ببخشید

با افزایش انگیزه و اراده به تکیه بر آنچه که برای ما خوب است و نه برای ما ، بیشتر از زندگی می گیریم.

ایجاد رفتارهای خوب ما را قادر می سازد تا از چیزهایی که مانع مانع آن می شوند فاصله بگیریم و به سمت خوب حرکت کنیم.

دوخت تغییر طول عمر
دستیابی به تغییر در طول زندگی دشوار است. وقتی در زندگی خود رفتارهای مخربی داشته باشیم ، تغییر آنها غیرممکن است. اما این درست نیست.

ایجاد عادت های خوب کار سختی است ، اما تغییرات طول عمر را در زندگی ما می دوزد. با سخت کوشی برای ایجاد روال های خوب ، ثبات و اقدامات تکراری ، کیفیت زندگی خود را برای سالهای آینده بهبود می بخشیم.

این مطالب را نیز ببینید!

مشاوره ترک اعتیاد تلفنی رایگان

مشاوره ترک اعتیاد تلفنی رایگان

مشاوره ترک اعتیاد تلفنی رایگان مشاوره ترک اعتیاد تلفنی رایگان در حالی که سایر اعضای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *