صفحه اصلی / روانشناسی ازدواج / مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی

مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی

مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی

مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی و مشاوره حل اختلافات زناشویی و مشاوره قبل از ازدواج آنلاین که اختلافات فردی در ازدواج و ازدواج باید شباهت ها و تفاوت ها را در سطح فردی و خانوادگی در نظر بگیرد.

ابتدا لازم است افراد ویژگی های فردی یکدیگر را بررسی کرده و از توانایی تطابق خود با یکدیگر اطمینان حاصل کنند. در اینجا برخی از مهمترین تفاوتهای شخصی در ازدواج ذکر شده است:

1. اختلافات زناشویی: سطح تحصیلات
به نظر شما تفاوت در آموزش چقدر می تواند مهم باشد؟ این اختلافات اغلب باعث مشکلات بیشتر مردان می شود.

مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی رایگان

به این ترتیب ، معمولاً مردانی که با همسری با تحصیلات بالا ازدواج می کنند ، احساس جزئی از رضایت از زندگی را گزارش می کنند.

مردان در این موقعیت به دلیل ویژگی های خود مانند تسلط و برتری احساس ضعف می کنند و در بسیاری از موارد اعتماد به نفس خود را از دست می دهند.

این البته می تواند در مورد زنانی که بسیاری از این ویژگی ها را دارند صادق باشد. بنابراین ، اگر در سطح تحصیلات بین شما و شخص مورد ارزیابی اختلاف وجود دارد.

توانایی خود را در انطباق با مسئله با توجه به ویژگی های شخصیتی خود ارزیابی کنید. کمک گرفتن از روانشناس و مشاوره قبل از ازدواج می تواند در ازدواج بسیار مفید باشد.

2. تفاوت در سبک های شخصیتی و خلقی
شباهت سبک خلقی و مشکلات شخصیتی یکی از مهمترین معیارهای ازدواج است.

بهترین مشاوره قبل از ازدواج

سرگرمی ها ، سلیقه ها ، سرگرمی ها و سبک زندگی افراد با شخصیت بسیار متفاوت می تواند متفاوت باشد ، که چالش های زیادی در زندگی زناشویی خواهد بود.

به عنوان مثال فرض کنید که یک شخصیت بسیار برون گرا است.

مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی
مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی

این فرد به احتمال زیاد اجتماعی است ، مشاوره قبل از ازدواج رایگان  از روابط با بسیاری از افراد لذت می برد و علاقه زیادی به مهمانی های ثروتمند و پر سر و صدا دارد. اگر این فرد در کنار یک فرد بسیار بسته ساخته شود ، مطمئناً با مشکلات زیادی روبرو خواهد شد.

از آنجا که فرد درون گرا از تنهایی بیشتری یا رابطه محدودی برخوردار است ، ترجیح می دهد اوقات فراغت خود را با آرامش بیشتری سپری کند ، به عنوان مثال کتاب بخواند. در نتیجه این اختلافات ، اختلافات زناشویی در حال افزایش است.

حل مشکلات در دوران عقد

برای اطلاعات اختلاف رای دهید در جایی که می خواهید زندگی کنید کلیک کنید.

به همین دلیل ، ادغام این دو نفر منجر به عدم درک متقابل خواهد شد. با کمک روانشناس می توانید در مورد ویژگی های شخصیتی و روحیه فرد مورد نظر اطلاعات بیشتری کسب کنید.

3. اختلاف سنی
یکی از مهمترین تفاوتهای ازدواج اختلاف سنی است. سن می تواند نقش مهمی در ازدواج داشته باشد.

با این حال ، باید در نظر داشت که از عصر اعتماد ، مهمترین مسئله این است که چه تعداد از زوجین به بلوغ و رشد شناختی و اجتماعی می رسند.

این بدان معنی است که پیری به تنهایی بلوغ کافی را تضمین نمی کند. بنابراین ، مشکلات سنی بیشتر مربوط به سطح رشد دانش اجتماعی افراد است.

موضوعات و اختلافات رو به خانواده نکشانید

با فرض اینکه افراد با توجه به سن خود از هوش و رشد اجتماعی کافی برخوردار باشند ، تحقیقات نشان می دهد که بهترین اختلاف سنی برای زوجین ، اختلاف سنی 3-4 سال به نفع مردان است.

این بدان معناست که در بسیاری از موارد ، مشاوره روانشانسی رایگان ازدواج هایی که مرد 3 یا 4 سال از همسرش بزرگتر است ، از سایر اختلاف سنی مطالبات کمتری دارند.

ازدواج با دختر بزرگتر یا ازدواجی که در آن سن مرد بسیار متفاوت از سن زن باشد ، می تواند مشکلات تفاهم های بعدی را به دنبال داشته باشد.

البته ویژگی ها و خصوصیات هر یک از زوجین منحصر به فرد است و هنگام تصمیم گیری در مورد اختلاف سنی ، باید موارد بیشتری از جمله ویژگی های شخصیتی ، رفتار و مهارت های زندگی زوجین در نظر گرفته شود. توصیه می شود بیشتر با یک روانشناس مشورت کنید.

اختلافات عقیدتی در ازدواج

اختلافات قابل توجه فردی و عقیدتی می تواند منجر به درگیری های بسیار جدی در زندگی پس از ازدواج شود.

زیرا ایمان افراد بر جنبه های مختلف زندگی تأثیر می گذارد.

موارد مهم در زندگی ، از قبیل میزان ارتباط فرد با جنس مخالف ، احترام به نگرش های مذهبی ، نگرش نسبت به آزادی های فردی و اجتماعی و از همه مهمتر ، تربیت فرزندان ، در واقع تحت تأثیر باورهای دینی است.

اختلاف عقاید از همه این موارد می تواند منجر به درگیری بین زوجین شود.

بنابراین ، مسائل ایدئولوژیک و میزان شباهت و درک متقابل در این زمینه لازم است قبل از ازدواج به دقت بررسی شود تا اختلافات زناشویی کاهش یابد. برای اطلاعات در مورد اختلافات مذهبی در ازدواج اینجا را کلیک کنید.

اختلافات خانوادگی در ازدواج

نقش مهمی در اطمینان از کیفیت و پایداری ازدواج نه تنها میزان سازگاری بین افراد ، بلکه سازگاری و شباهت ویژگی های مختلف خانواده است.

در اینجا مهمترین تفاوت در ازدواج و پیامدهای آن وجود دارد:

1. اختلافات فرهنگی
اختلافات فرهنگی یکی از مهمترین مواردی است که باید هنگام بررسی خصوصیات خانواده ها جدی بگیریم.

این مطالب را نیز ببینید!

مشاوره قبل از ازدواج رایگان 

مشاوره قبل از ازدواج رایگان مشاوره قبل از ازدواج رایگان تلفنی و مشاوره ازدواج تلفنی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *